Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T18:33:49+01:00
Ebenezer Scrooge jest główną postacią książki pt. "Opowieść wigilijna" pióra Dickensa.
To człowiek w podeszłym wieku, niski, łysy o ostrych rysach twarzy.
Jest bogatym właścicielem kantoru handlowego i spadkobiercą majątku Jackoba Marlyea. Jego skąpstwo nie ma granic, pieniądze są dla niego czymś najważniejszym, by je zdobyć jest gotów uczynić wszystko. Dzięki temu nie posiada przyjaciół, ani rodziny, nie ma w nim odrobiny życzliwości. Jest antypatyczny, mrukliwy, zamknięty w sobie.
Nawet w wigilijny wieczór odmawia złożenia datku dla biednych i odrzuca zaproszenie swojego siostrzeńca, gdyż święta uważa za coś bzdurnego.
Dzięki wydarzeniom, które miały miejsce podczas świątecznych nocy, Ebenezer zmienia się radykalnie. Uświadamia sobie, że jego dotychczasowe życie to ciągła pogoń za pieniądzem. Chce być człowiekiem życzliwym i wrażliwym na krzywdy innych, dlatego też obiecuje złożyć wysoki datek dla biednych, rozdaje pieniądze żebrakom, podwyższa pensję swemu kanceliście i obiecuje zająć się jego synem.
Postać Ebenezera Scrooge'a przypomina mi, że w życiu człowieka najważniejsza jest rodzina, miłość, przyjaźń. Pieniądze nikomu szczęścia nie dadzą. Dobrze, że Ebenezer w porę się opamiętał. Myślę, że może być dobrym przykładem dla niejednego z nas
14 4 14
2010-01-08T18:50:10+01:00
Scrooge to stary kawaler,przedsiębiorca i gracz giełdowy.Był to mężczyzna w średnim wieku .Miał siwe włosy,długi nos i twarz pokrytą zmarszczkami.Był szczupły ,natomiast postawę miał lekko pochyloną do przodu.Scrooge patrzy na wszystko przez pryzmat ,pieniądze .Jest materialistą i wierzy tylko w to co realne.Nikomu nigdy nie pomaga ,nie ofiaruje swoiej przyjazni,miłości czy przywiązania.Całe jego życie wypełnia praca,skąpstwo,egoizm ,wyzyskiwanie pracowników w Boże Narodzenie.Jego sposób zachowania sprawia ze ma samych wrogów .Jego zły charakter wyczuwają nawet psy
2 4 2