×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wyjaśnij znaczenie związków frazeologicznych :

· towarzysz broni-
· swój pozna zawsze swego
· jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one
3

Odpowiedzi

2010-01-09T08:46:27+00:00
· towarzysz broni- kolega z wojska, z którym przeżyło się dobre i złe chwile, na którym można polegać
· swój pozna zawsze swego - ludzie o podobnych charakterach i usposobieniach potrafią doskonale się porozumiewać i czują się dobrze w swoim towarzystwie
· jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one - jeśli człowiek znajdzie sie w jakim środowisku powinien przystosować się i zachowywać jak pozostali członkowie grupy
1 1 1
2010-01-09T08:49:41+00:00
A)Towarzysz broni to inaczej osoba, która jest w tym samym położeniu, co ty. Ma ten sam cel lub powód dla którego coś robi. Jeśli brać to dosłownie, to kolega z wojska, na którego zawsze można było liczyć.
b)Swój zawsze pozna swego. Ludzie podobni do siebie, którzy dobrze się rozumieją, ciekawie im się rozmawia i świetnie czują się w swoim towarzystwie. Wiedzą do kogo zagadać żeby się zaprzyjaźnić.
c)Jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one. Ten związek frazeologiczny daje nam do zrozumienia, że jeśli znajdziemy się w nowym otoczeniu, nowej grupie musimy myśleć, mówić i zachowywać się tak jak Ci ludzi, którzy tam są. Jeśli tak nie będzie często możemy zostać wyrzuceni z grupy lub potępieni. Nie powinno się tak dziać, ale niestety jest.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T08:58:02+00:00
A)Towarzysz broni to inaczej osoba, która jest w tym samym położeniu, co ty. Ma ten sam cel lub powód dla którego coś robi.

b)Swój zawsze pozna swego- ludzie o podobnych charakterach i usposobieniach potrafią doskonale się porozumiewać i czują się dobrze w swoim towarzystwie,

c)Jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one- jeśli znajdziemy się w nowym otoczeniu, nowej grupie musimy myśleć, mówić i zachowywać się tak jak Ci ludzi, którzy tam są. Jeśli tak nie będzie często możemy zostać wyrzuceni z grupy lub potępieni.
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci