Odpowiedzi

2010-01-09T09:46:27+01:00
· towarzysz broni- kolega z wojska, z którym przeżyło się dobre i złe chwile, na którym można polegać
· swój pozna zawsze swego - ludzie o podobnych charakterach i usposobieniach potrafią doskonale się porozumiewać i czują się dobrze w swoim towarzystwie
· jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one - jeśli człowiek znajdzie sie w jakim środowisku powinien przystosować się i zachowywać jak pozostali członkowie grupy
1 1 1
2010-01-09T09:49:41+01:00
A)Towarzysz broni to inaczej osoba, która jest w tym samym położeniu, co ty. Ma ten sam cel lub powód dla którego coś robi. Jeśli brać to dosłownie, to kolega z wojska, na którego zawsze można było liczyć.
b)Swój zawsze pozna swego. Ludzie podobni do siebie, którzy dobrze się rozumieją, ciekawie im się rozmawia i świetnie czują się w swoim towarzystwie. Wiedzą do kogo zagadać żeby się zaprzyjaźnić.
c)Jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one. Ten związek frazeologiczny daje nam do zrozumienia, że jeśli znajdziemy się w nowym otoczeniu, nowej grupie musimy myśleć, mówić i zachowywać się tak jak Ci ludzi, którzy tam są. Jeśli tak nie będzie często możemy zostać wyrzuceni z grupy lub potępieni. Nie powinno się tak dziać, ale niestety jest.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T09:58:02+01:00
A)Towarzysz broni to inaczej osoba, która jest w tym samym położeniu, co ty. Ma ten sam cel lub powód dla którego coś robi.

b)Swój zawsze pozna swego- ludzie o podobnych charakterach i usposobieniach potrafią doskonale się porozumiewać i czują się dobrze w swoim towarzystwie,

c)Jeśli trafisz między wrony musisz krakać tak jak one- jeśli znajdziemy się w nowym otoczeniu, nowej grupie musimy myśleć, mówić i zachowywać się tak jak Ci ludzi, którzy tam są. Jeśli tak nie będzie często możemy zostać wyrzuceni z grupy lub potępieni.
1 1 1