×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy twoim zdaniem przysłowie „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Może być receptą na likwidowanie w otoczeniu zachowań nagannych np. kłamstwa, arogancja

i agresji.
3

Odpowiedzi

2010-01-09T11:01:46+00:00
Według mnie jak najbardziej tak. Stosując sie do tego przyslowia możemy uniknąć wiele nieprzyjemnych sytuacji, jakim są na przykłąd złość innych zwględem naszej osoby wynikająca między inny z oszukania ich itd.. Stosując sied o tego przyslowia zachowujemy także nasze dobre imię i budzimy powszechny szacunek wokół naszejh osoby:)
pozdrawiam:)
3 3 3
2010-01-09T11:05:38+00:00
Moim zadaniem to przysłowie „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" jest receptą na likwidowanie w otoczeniu zachowań naganych takich jak bicie, kłamstwo. Ponieważ czy było dobrze komuś temu co kłamie zeby inna osba tak samo jak on kłamała ją. To jest bardzo dobra recepta.
2 3 2
2010-01-09T11:39:29+00:00
W obecnych czasach ludzie są bardzo wrogo do siebie nastawieni. Bierze się to stąd iż światem rządzi pieniądz a my wyruszamy w pogoń za tą wartością materialną. Nie zważamy na drugiego człowieka, zapominamy o wpojonych nam w dzieciństwie wartościach. Chcemy jak najszybciej osiągnąć sukces, nawet kosztem bliźniego. Ta chęć wypracowania sobie pozycji społecznej popycha nas często do niepożądanych i źle widzianych zachowań jakim jest agresja, czy nie tolerancja. Tradycje wyniesione z naszych rodzinnych domów coraz częściej odchodzą w niepamięć. Każdy z nas na pewno nie raz usłyszał od kogoś bliskiemu naszemu sercu jakąś życiową przestrogę, najczęściej w postaci ludowego przysłowia. Jednym z nich jest właśnie zwrot " nie czyń bliźniemu co Tobie nie miłe". Sugeruje to nam że nim podejmiemy decyzję o jakiejś ważnej czynności która może nieść ze sobą znaczące konsekwencje, to powinniśmy się zastanowić czy nie sprawimy tym bólu drugiej osobie. Czy my chcieli byśmy być potraktowani w taki, czy inny sposób? Dlatego przysłowie to możemy uznać za swojego rodzaju receptę na życie. Receptę dzięki której nauczymy się żyć z drugim człowiek, doceniać go jak i również zauważać jego istnienie.
3 3 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci