Maciek z rodzicami planuje wakacyjny wyjaz .Biuro podróży oferuje 14-dniowy pobyt na Mazurach dla 3-osobowej rodziny w cenie 2100 zł (noclegi +wyżywienie).Za 16-dniowe wczasy 3-osobowej rodziny w Zakopanem trzeba zapłacić 2775zł , przy czym 12% tej kwoty stanowią koszty dojazdu .Oblicz , a ile trzeba zapłacić za każdy dzień pobytu jednej osoby na Mazurach , a ile w Zakopanem .Wynik zaokrąglij do pełnych złotych.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T12:14:25+01:00
Mazury
koszt 2100 - 14 dni
koszt jednego dnia dla 3 osób:
2100 : 14 = 150zł
dla jednej osoby:
150 : 3 = 50 zł

Zakopane
2775 zł - 16 dni - 3 osoby
12% to koszt przejazdu
2775 zł - 12% = 2775 zł - 332, 88 zł = 2442, 12 zł
koszt jednego dnia dla 3 osób:
2442, 12 zł : 16dni = 152, 63 zł
koszt jednej osoby
152, 63 zł : 3 = 50,87zł

Odp. Koszt pobytu jednej osoby na Mazurach wynosi 50 złotych, a w Zakopanym - 51 złotych
2010-01-09T12:14:26+01:00
Za nocleg na mazurach zapłaci osoba 50 zł 2100:3=700 700 : 14= 50 a w Zakopanym 2775x 12% = 333 2775- 333=2442 2442: 16 =152.625 152.625 :3=51zł Licze na duzo punktow:P\