×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz w zeszycie, krótkie żartobliwe opowiadanie pt. "Nieszczęscia chodzą parami" , w którym wykorzystasz wybrane przez siebie frazeologizmy

PLIS PISZCIE SZYBKO z gróy dzięki
1

Odpowiedzi

2010-01-09T12:26:20+00:00
Ania zaspała, szybko umyła sie, ubrała, spakowała i w locie na autobus złapala ze stołu drugie śniadanie. Śpiesząc sie była święcie przekonana, że wszystko zapakowała. Autobus odjechał zanim dotarła na miejsce, więc musiała biec do szkoły.
Ania wpadła do klasy po dzwonku, na szczęście nie było jeszcze pani. Usiadła do ławki i czekała na rozpoczęcie lekcji. Druga była biologia,, do tablicy wzięła Anię. Dziewczynka zapomniała się nauczyć i znalazała sie w kropce. Pani postawiła jej jedynke. Smutna Ania poszła do sali matematyczej, pani zrobiła niespodziewana kartkówekę z wyrażeń algebraicnych. Podczas pisania dziewczynka odwróciła sie do przyjaciółki, by jej pomogła. Gdy matematyczka je zobaczyła od razu zabrała im kartki i postawiła jedynki. Po lekcji ania siedziła samotnie na ławce, bo obrazone przyjaciółki rozmawiały same. Gdy załamana wracała do damu ochlapał ją samochód. Cała mokra wsiadła do autobusu na gape. Kontlorer ją złapał i wysadził na najbliższym przystanku. Gdy była już w domu zobaczyła na stole w kuchni kartkę: " Kochanie będziemy później w domu, musimy wstapić do babci do szpitala i zrobić zakupy. Mama i tata". Smutna opadła na krzesło. Była głodna, a mama nic nie ugotowała. Zajrzała do lodówki. Stał tylko jogurt naturalny i brzoskwinie w puszce. Przypomniała sobie o skrytce a pieniądze w pokoju rodziców. Znalazła 50 zl. Postanowiła zamówić pizzę. Zjadła, odrobiła lekcje i poszła spac.
Gdy rodzice wróciłi Ania spala jak suseł.
mam nadzieje ze wypracowanie jest dobre. jesli je wybierzesz prosze napisz do mnie co dostałeś/ dostałas.
8 3 8
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci