A).Wykladzina Alik ma 2,4 m szerokosci i kosztuje 36,60 zl za 1 metr biezacy . Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykladziny ?
b).Wykladzina Bielkik ma 2,5 m szerokosci i kosztuje 14,80 zl za 1 m kwadratowy . Ile kosztuje metr biezacy tej wykladziny ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T13:22:12+01:00
A)
P= 1m*2,4m=2,4 m²
36,60:2,4=15,25 zł
Odp: Metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł

b)
P=1m*2,5,=2,5m²
14,80*2,5m=37 zł
Odp: Metr bieżący tej wykładziny kosztuje 37 zł
21 4 21