W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: "Pawełki" po 10zł50gr za kilogram oraz "Marcinki"-1,2 razy droższe od "Pawełków".Ile reszty zostanie z baknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30 dag "Pawełków" i 0,6 kg "Marcinków"? Zapisz obliczenia.

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-09T13:30:32+01:00
Pawełki 10,50zł/kg
1,05zł za 10 dag
3,15zł-za 30 dag
Marcinki
10,50zł +5.25zł=15,75zł/kg
10dag-1,575zł
60dag-6*1,575=9,45zł

3,15zł+9,45zł=12,60zł
20zł-12,60zł=7,40zł
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T13:33:35+01:00
30 dag=0,3kg
0,3*10,50=3,15 zł cena 0,3 kg Pawełków

1,2*10.50=12,60 zł cena za kg Marcinków
0,6*12,60=7,56 zł cena 0,6 kg Marcinków

3,15+7,56=10,71 zł

20-10,71=9,29 zł

Zostanie 9,29 zł reszty.
1 5 1
2010-01-09T13:36:24+01:00
10.50* 0,30=3.15- cukierki Pawełki
10.50*1,2=12.60
12.60*0,6=7.56- cukierki Marcinki
20zł.-3.15-7.56=9.29- zostanie tyle pieniędzy z 20zł.
Czekam na naj