×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dziadek Pawła bardzo lubi opowiadać historie z czasów drugiej wojny światowej. Paweł postanowił również opowiedzieć o czymś dziadkowi. Wymyśl ciekawą

historie dotyczącej drugiej wojny światowej, która mogła by przydażyć się chłopcu. Pamiętaj o nadaniu tytułu swojej opowieści.


Proszę odpowiedajcie jak najszybciej, bo to jest dla mnie bardzo ważne!!!
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T17:44:48+00:00
JAK MICHAŁ PAWŁA OBRONIŁ

W 1941r. mieszkałem w starym, opuszczonym, drewnianym domu. Pewnego dnia na dworzu zimą zauważyłem chłopca w moim wieku, który marznął w samej koszuli. Zaprosiłem go do środka, dałem jeść i pić, zaoferowałem nocleg. Następnego dnia porozmawialiśmy i dowiedziałem się, że ma na imię Michał i pochodzi z Niemiec, ale wszyscy myślą, że jest Polakiem. W swoim rodzinnym mieście mieszkał w wielkim, bogatym domu. Miał kochających i dobrych rodziców. Niestety, kiedy zaczęła się wojna Niemcy zastrzelili jego rodziców i spalili dom. Jemu samemu udało się uciec. Kiedy opowiedział mi tę smutną historię zdziwiłem się, że tak dzielnie to znosi i zacząłem go za to podziwiać. Kilka godzin później postanowiliśmy wyjść z domu. Na nasze nieszczęście Niemcy rozpoczęli "łapankę", a my nie mieliśmy dokąd uciec. Nagle zauważyłem schody. Złapałem Michała za rękaw i pociągnąłem za sobą. Zobaczył to jeden z Niemców i zaczął nas gonić. Wyciągną broń i zaczął strzelać w naszym kierunku. Ja zdążyłem wbiec na schody, a Michał zawrócił i biegł w kierunku żołnierza, który jednym strzałem zabił młodego chłopca. Do tej pory wspominam jego ostatnie słowa "Nie ważne jak żyłeś, ważne, że umierasz w dobrej sprawie".

KONIEC
6 5 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci