Przewodniczacy klasy kupił 23 paczki ze słodyczami na prezenty dla klasy i zapłacił 103,50zł. Uczniowie podjęli decyzję, że takie same paczki kupią dla dzieci z domu dziecka. Ile będą kosztowały te same paczki dla 32 dzieci z domu dziecka?

3

Odpowiedzi

2010-01-09T18:05:59+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T18:07:05+01:00
130,50zł: 23= 4,50zł
4,50złx 32= 144 zł

Odp. Paczki dla 32 dzieci będą kosztowały 144zł
2010-01-09T18:09:03+01:00
23-liczba uczniów
32-liczba dzieci z domu dziecka
103,5 zł- kwota wydana na paczki dla uczniów

103,5zł :23=4,5 zł (kwota wydana na jedną paczkę )
32*4,5=144 zł (kwota, którą trzeba wydać na paczki dla dzieci z domu dziecka )

Odp.: Takie same paczki będą kosztowały 144zł.