Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-09T18:31:02+01:00
X-cena za kg jablek
y-cena za kg gruszek

2x+3y=340
0.75y=x

2razy0.75y +3y =340
0.75y=x

1.5y+3y=340
0.75y=x

4.5y=340
0.75y=x

y=75,6
0.75y=x

y=75,6
x=0.75razy75.6

y=75,6
x=56.7

nie jestem pewna odp
2010-01-09T18:36:31+01:00
X - cena jabłek
y - cena gruszek

75% x = y
2x + 3y = 340

y = x * 0,75
2x + 3 * 0,75 x= 340

y = x * 0,75
2 x + 2,25x = 340

y = x * 0,75
4,25x = 340/4,25

y = x * 0,75
x = 80

y = 80 * 0,75
x = 80

y = 60
x = 80

Odp. Jabłka kosztowały 80 złotych, gruszki 60 złotych kilogram
1 5 1