×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2010-01-09T20:14:38+00:00
Rozwój cywilizacji. Wynalezienie silnika, żarówki, żelazka, komputera, komórki. Śmiały krok w przyszłość. Ale czy rzeczywiście? Jaki ma to wpływ na rodzinę? Jej relacje? Czy faktycznie powoduje jej zagrożenie ?
Zdecydowanie, uważam że tak. Cywilizacja, istotnie wpływa niekorzystnie dla kontaktów pomiędzy domownikami. Właśnie to, postaram się udowodnić.
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest fakt, wynikający z pogoni człowieka za karierą. Dla śmiertelnika posiadającego małżonka lub dzieci jest to szczególnie kłopotliwe. By osiągnąć sukces zawodowy jest on w stanie zrobić wszystko. Wydłużone godziny pracy powodują brak czasu na sen, na obowiązki domowe i rodzinne. Ciągły zły humor, negatywne emocje, dodatkowy stres powodują jeszcze większe pogorszenie jego kontaktów z domownikami. Najgorsze jednak z tego wszystkiego jest to, że ludzie często postanawiają najpierw zrobić karierę dopiero założyć rodzinę. A co, jeżeli nie starczy na to drugie czasu? Wydaje się wtedy , że rodzina jest nie potrzebna. Człowiek, świetnie daje sobie radę sam. Przecież ma wielu przyjaciół, jest wolny, nie ma żadnych zobowiązań. Tak więc na co mu ?kłopot?? Dopiero w pewnym wieku zdaje sobie sprawę co stracił. Zwykle, bywa już za późno? Cywilizacja, powoduje więc zapomnienie o priorytetach życia, czyli m.in. założeniu rodziny.
Drugim argumentem, niech będzie jej szkodliwość na rozwój umysłowy. Dawniej, wiedza przychodziła głównie od starszych członków rodziny. Dowiadywaliśmy się wtedy o tamtych czasach, o wojnie. Uczyliśmy się szacunku dla starszych, kultury, wyrozumiałości. Coraz częściej młodsze pokolenia szukają wzorców w starszych kolegach, koleżankach. Ale czy naprawdę w ludziach którzy piją, palą lub zażywają mogą znaleźć autorytet? Z pewnością nie . Ale, to przecież cywilizacja, pokazuje takie wzorce wartościowe. Któż teraz ma czas jeździć do dziadków? Zapewne niewielu młodych ludzi. Nie dość, że posiadają słaby kontakt z rodzicami to prawie żadnego z dziadkami. Więzy rodzinne coraz bardziej ulegają przerwaniu, aż w końcu dochodzi do faktu, że członkowie rodziny stają się dla siebie zupełnie obcymi ludźmi.
Kolejnym argumentem jest problem związany z wszelkiego rodzaju rozrywkami, jakie daje współczesna cywilizacja - telewizja, Internet, komórka. Coraz częstszą uwagę kierujemy na nie, przez co stopniowo odwracamy się od właściwego czyli rodziny.
Zapewne można by postawić jeszcze wiele argumentów ukazujących zagrożenie familii przez cywilizację, jednakże uważam że przedstawione powyżej rozważania i argumenty są wystarczające do potwierdzenia tezy, że ludzkość może zagrozić rodzinie.

proszę bardzo licze na naj
pozdro:D
14 4 14
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci