Odpowiedzi

2010-01-09T21:58:24+01:00
Fileas Fog jest głównym bohaterem powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata”. Jest to czterdziestoletni angielski dżentelmen.
Cechuje go opanowanie, nie unosił się pod wpływem emocji.
Wygląd - wszystkie ubrania były idealnie wyprasowane, poskładane - świadczył o dokładności we wszystkim co robi.
Nie znosił spóźnień.
Był niezwykle zrównoważony, nie wykonywał niepotrzebnych ruchów.
Uważam go za człowieka wspaniałego, mimo, że może wydawać się nieco sztywny i oschły. Moim zdaniem jego zachowanie powinno być przykładem dla wielu dzisiejszych mężczyzn,chociaż w pewnym stopniu.
2010-01-09T22:10:15+01:00
Głównym bohaterem powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata” jest Fileas Fogg,czterdziestoletni angielski dżentelmen, o którym mówiono, że z twarzy przypomina Byrona.Fileas Fogg był niezwykle opanowanym człowiekiem. Nigdy nie ulegał emocjom, tak jakby wszystko co się stanie było przez niego przewidziane. Jego zachowanie świadczyło o tym, że był bardzo dokładny – wszystkie ubrania i rzeczy miał idealnie poskładane, nie tolerował nawet dwuminutowego spóźnienia. Mówił mało i lakonicznie, co dodawało tajemniczości jego osobie. Jednak nie był istotą bez serca – gdy nadarzyła się okazja nie omieszkał wesprzeć jakiejś akcji charytatywnej. Był typowym flegmatycznym Anglikiem, o którym Jan Obieżyświat, po pierwszej rozmowie pomyślał, że figury woskowe u pani Tussaud mają więcej życia niż jego nowy pan. Fileas Fogg był cudownie zrównoważony oraz matematycznie dokładny – nie pozwalał sobie na żadne zbyteczne ruchy.