Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T09:16:50+01:00
27 dag = 0, 27 kg
0, 27 kg * 17, 50 zł = 4, 72 zł

0, 63 kg * 22, 80 zł = 14, 36 zł

sumujemy :
4, 72 + 14, 36 = 19, 08 zł

Odp. : Mama z córką zapłaciły 19, 08 zł.

Pozdrawiam! :)
2 3 2
2010-01-10T09:53:01+01:00
0,27 kg x 17,50 = 4,72
0,63 kg x 22,80 = 14,36


4,72+14,36 = 19,08 zł

Za towar zapłaciły 19 ,08 zł.
1 1 1
2010-01-10T10:14:17+01:00
27dag=0,27kg wafli
0,63kg pierników
Cena wafli=17,50zł/kg
Cena pierników=22,80zł/kg
0,27kg*17,50zł/kg=4,72zł
0,63kg*22,80zł/kg=14,36zł
4,72zł+14,36zł=19,08zł
Odp.: Mama z córką zapłaciły za towar 19zł 8gr.
;)
1 1 1