×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

PILNIE PROSZE!!!!!!!!!!!Architektura w starożytnej Grecji. Ma byc ladnie ciekawie i prostym jezykiem opisane wsyztsko to co najwazniejsze czyli porzadki

architektoniczne fryz grymas i wszytsko to co najwazniejsze nie tlyko te wypisane!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pani wymagająca!!!!!! Kto napisze pierwszy daje maxa!!!
1

Odpowiedzi

2010-01-10T08:32:57+00:00
GRECJA W EPOCE BRĄZU
Początek cywilizacji w Grecji przypada na III tysiąclecie p.n.e.Rozwinęły się wówczas dwie najstarsze kultury-minojska i mykeńska.Do ich najważniejszych osiągnięć należy stworzenie własnych rodzajów pism, a także opanowanie umiejętności wytopu brązu,srebra i złota.Dzięki temu wytwarzano broń, narzędzia oraz piękne ozdoby.

KULTURA MINOJSKA
Rozwinęła się pod koniec III tysiąclecia p.n.e. na największej wyspie Morza Egejskiego-Krecie,którą rządził legendarny król Minos.Od imienia władcy pochodzi określenie całej kultury.Jej twórcy-lud nazywany dziś Minojczykami-nie byli spokrewnieni z Grekami, jednak wywarli ogromny wpływ na cywilizację grecką.O potędze mieszkańców Krety świadczą ruiny wielopiętrowego pałacu w Knossos, w którym znajdowało się około 1400 sal. Do naszych czasów zachowały się także gliniane tabliczki z nierozszyfrowanym dotąd pismem Kreteńczyków.

KULTURA MYKEŃSKA
Swymi początkami sięga połowy II tysiąclecia p.n.e.Zaczęła się rozwijać na Półwyspie Peleponeskim ,zanim nad Morzem Egejskim pojawiły się plemiona greckie.Najważniejszy ośrodek cywilizacji stanowiły Mykeny-stąd jej nazwa.Według legend miasto założył król Achajów ,a jego królem był Agamemmon,dowódca słynnej wyprawy trojańskiej opisanej później przez Homera.Do dziś można podziwiać ozdoby ze złota wykonane przez mykeńskich rzemieśliników oraz ruiny wspaniałych warowni.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci