Odpowiedzi

2009-04-04T19:02:08+02:00
A)

0,45kg = 10,80 zł
1kg = x zł

Mnożymy na krzyż

0,45x = 10,80
x = 24

Sprawdzamy:

24*0,45 = 10,8

Odp. 1kg czekoladek kosztuje 24zł

b)

0,35kg = 9,80 zł
1kg = x zł

0,35x = 9,80
x = 28

Sprawdzamy:
28*0,35=9,8

Odp. 1kg czekoladek kosztuje 28zł