×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wypracowanie na temat zimy.... zawierający moją opinie na jej temat...może jakiś wierszyk... tylko prosze z sensem... z góry wielkie dzięki:*

1

Odpowiedzi

2010-01-10T12:40:07+00:00
Zima
Spoglądamy przez okno i widzimy wszędzie biały puszysty śnieg. Dzieci lepią bałwany, rzucają się śnieżkami, albo jeżdżą na sankach. Drzewa nie mają już ani jednego listka. Na polach nie ma już żadnych warzyw. Niektóre ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów.Trzeba wyjąć ciepłe ubrania, zimowe kurtki i kozaki. Pogoda nie jest przyjazna dla ludzi. Jest zimno, wszędzie pełno śniegu, albo wody, gdy śnieg na chwilę stopnieje. Szczególnie ta pora roku nie jest dobra dla kierowców. Na drogach jest ślisko i łatwo o wypadek. A czasem nawet nie można przejechać, ponieważ są duże zaspy i można się zakopać.
Są ludzie, którzy lubią tę porę roku i nawet w środku lata wyjeżdżają w góry np. na narty, ja jej nie lubię...
Jest bardzo zimno. Stanie na przystanku tą porą nie należy do przyjemności, zwłaszcza że autobusy wtedy często się spóźniają. Szybko robi się ciemno. Według mnie jest to "smutna" pora roku. Za oknem nie widać zieleni, nie ma kwiatów ani zielonej trawy. Nie można też robić wielu rzeczy na dworze tak jak latem, np. nie można grać w piłkę na boisku, ciężko też jeździć rowerem.
Wielu bezdomnych ginie podczas zimy, ponieważ po prostu zamarzają... Albo też popełniają przestępstwa, żeby trafić do więzienia, żeby przeżyć zimę.
Są też dobre strony zimy, szczególnie dla dzieci, ponieważ uwielbiają bawić się śniegiem. No i zimą są święta Bożego Narodzenia, które chyba każdy lubi.
Uważam jednak, że zdecydowanie zima to nie jest najlepsza pora roku.


Nie wiem czy Ci pomoże w czymkolwiek to wypracowanie, ale starałam się Ci pomóc:) pozdrawiam.
2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci