×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuję informacje o święcie Trzech Króli:

- jak powstało
- jak się je obchodzi
- coś o tych królach
2

Odpowiedzi

2010-01-10T11:45:42+00:00
Od niepamiętnych czasów w Święto Trzech Króli, kapłani odwiedzają swoich parafian. Parafianie w swych domach na drzwiach wypisują poświęconą kredą K+M+B. Są to pierwsze litery imion, które Kościół rzymskokatolicki przyjął jako imiona owych królów: Kacper, Melchior, Baltazar.
Tak naprawdę nie wiemy jak owi Królowie, Mędrcy Wschodu mieli na imie.
Według Biblii, Pisma Świętego, owi Królowie wyruszyli z miejscowości Kashan, Isfahan znajdującej się w Persji na południe od jeziora Namak i dotarli do miejsca narodzin Jezusa w Betlejem Bêṯ Leḥem; dosłownie "dom chleba" Miasto jest położone w Judei, w pobliżu Jerozolimy.
Umowny dzień, 6 stycznia przybycia Trzech Króli do Betlejem, jest jednym z najstarszych Świąt ustanowionych przez Kościół. W Kościele Wschodnim, Święto Trzech Króli było obchodzone, jest razem z Bożym Narodzeniem od III wieku jako uroczystość Epifanii, święto Objawienia się Boga. W naszym kościele rzymskokatolickim jest obchodzone od IV wieku.
Katolicy obchodzą dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia, a rozpoczyna karnawał, który potrwa aż do Wielkiego Postu.
Dziś w dniu 6 stycznia, w Kościele obrządku rzymskokatolickiego, wierni obchodzą Święto Objawienia Pańskiego, Trzech Króli.
Święto Trzech Króli, jest Świętem nakazowym, co zwyczajowo oznacza, ze wierni w tym dniu, 6 stycznia, powinni uczestniczyć w Mszy Świętej.
Chrześcijańskie Święto Trzech Króli, to dzień przybycia do Betlejem, za czasów panowania króla Heroda w Judei, magów, mędrców ze Wschodu, trzech króli, aby złożyć hołd nowo narodzonemu Jezusowi.
O przybyciu trzech króli, mędrców do Jerozolimy w poszukiwaniu króla , mówi Ewangelia Świętego Mateusza, jedna z czterech Ewangelii Nowego Testamentu.
(Mt 2,1-12)
7 3 7
2010-01-10T11:49:38+00:00
Powstało ono (prawdopodobnie) dnia w którym narodził się Jezus Chrystus wtedy trzej mędrcy ze wschodu przybyli za gwiazdą a pokłonić się królowi żydowskiemu.

Święto Trzech Króli potocznie zwane kolędą uważa się je za czas w którym Jezus przychodzi do naszych serc.

Nie wiadomo dokładnie ilu było mędrców ani skąd przybyli ale wiemy że przynieśli dary: złoto kadzidło i mirę.
4 1 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci