Odpowiedzi

2010-01-10T13:24:41+01:00
12*4,20=50,40
4,20-1,80=2,40
50,40/2,40=21
mogla kupic 21 kg wiecej
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T13:24:50+01:00
Ania przygotowuje przetwory na zimę. Kupiła 12 kg truskawek po 4,20 za 1 kg. Za dwa dni truskawki staniały o 1,80 zł. O ile więcej kg mogłaby kupić Ania za tę samą kwotę, którą wydała ?


12kg * 4,20 = 50,40 zł - tyle zaplacila za 12 kg truskawek

truskawki staniały o 1,80 :

4,20 - 1,80 = 2,40zl - tyle kosztowaly po dwóch dniach

na truskawki wydala 50,40 zl, ile kg truskawek mogłaby kupic teraz?

50,40 : 2,40zł = 21 kg

o ile więcej kg mogłaby kupić Ania za tę samą kwotę, którą wydała ?

21 kg - 12 kg = 9 kg

Odpowiedź: ania mogłaby kupić o 9 kg więcej truskawek, za tę samą kwote ktorą wydala.


pozdrawiam.:)
4 5 4
2010-01-10T13:27:44+01:00
12*4,20=50,40 cena za 12kg truskawek przed obniżką
4,20-1,80=2,40 cena za 1kg truskawek cena po obniżce
12*2,40=28,80 cena za 12 kg truskawek po obniżce
50,40/2.40=21kg
6 2 6