Odpowiedzi

2010-01-10T15:00:08+01:00
Za 5- 62,50
za jedną:
62,50 / 5 = 12,5

ile za 187, 50?

187,50: 12,5 = 15

20 ryz:
12,5*20= 250zł
16 3 16
2010-01-10T15:00:21+01:00
62,50zł:5ryz=12,50zł--->za jedną ryzę.
187,50zł:12,50zł=15 ryz.(tyle można kupić za 187,50 zł).
12,50zł*20ryz=250 zł (tyle zapłacono za 20 sztuk ryz.)
13 3 13
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T15:07:18+01:00
5 ryz papieru – 62,50 zł

62,50 zł : 5 = 12,50 zł

12,50 – cena jednej ryzy

x ryz papieru – 187,50 zł

187,50 zł : 12,50 zł = 15 (sztuk)

20 * 12,50 zł = 250 zł
(* - znak mnożenia)

Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz, a 20 ryz kosztuje 250 zł.
50 4 50