1. Napisz zaproszenie do odwiedzenia Muzeum Hymnu Narodowego kierwone przez dyrektora placówki do uczniów twojego gimnazjum (Termin, okoliczność zaproponowania) Wspomnij o jakimś cennym eksponatach aby zachecić Pamietaj o inforamcjach w zaproszeniu oraz o formie zwracania się do adresata.

2 Napisz tekst krótkiej reklamy która zacheci Polaków do złożenia wizyty w Muzeum Hymnu Narodowego. Uzyj jednego argumentu.


prosze o napisanie to bardzo wazne

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T20:33:49+01:00
1.
W najbliższy worek, tj 12.12.2009 roku w godzinach od 9.00 do 16.00 zapraszam uczniów Gimnazjum .........(tu wpisz nazwę) do zwiedzenia ekspozycji w Muzeum Hymnu Narodowego w ......(wpisz miasto)
w tym dniu zostanie udostępniona zwiedzającym po raz pierwszy wystawa o tematyce patriotycznej zatytułowana: "Szable i pistolety w XVIII i XIX wieku".
Poza tym w naszym muzeum można zobaczyc zgromadzone w kilku salach eksponaty związane z życiem i działalnością twórcy hymnu polskiego, Józefem Wybickim.
W zbiorach naszego muzeum znajdują sie również liczne przedmioty użytkowe, obrazy, medale pamiątkowe twórcy hymnu.
Najcenniejszą kolekcją Muzeum Hymnu Narodowego są śpiewniki i nuty polskich pieśni patriotycznych, w skład których wchodzą oryginalne nuty hymnu, wydane w Paryżu w 1826 roku.
Na zakończenie zwiedzania zapraszam do wspólnego odśpiewania hymnu "Mazurka Dąbrowskiego" przy akompaniamencie pianisty.
Wstęp wolny dla uczniów gimnazjum

Z poważaniem
Dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego

2. Patriotyzm to brzmia dumnie, pozostańmy więc wierni tradycji. Zachęcam do zwiedzania Muzeum Hymnu Narodwego, które jest jedynym takim obiektem na świeice. Poiprzez eksponaty przybliżymy sobie historię powstania Mazurka Dąbrowskiego oraz poznać dzieje jego autora.