Układy równań-zadania tekstowe
treść polecenia :Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki,a jaka jednej spinki ? ułożyć i rozwiązać równanie

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T15:52:57+01:00
X-cena gumki
y cena spinki
4x+6y=4,80
x+10y=4,60

4x+6y=4,80
x=4,60-10y

4(4.60-10y)+6y=4.80
x=4,60-10y

18,40-40y+6y=4,80
x=4,60-10y

13,60=34y/34
x=4,60-10y

0,40gr=y
x=4,60-10y


0,40gr=y
x=4,60-10*0,40


0,40gr=y
x=0,60
2010-01-10T15:53:48+01:00
Gumka x spinka y
4x+6y=4,8
x+10y=4,6

4x+6y=4,8
x=4,6-10y

4(4,6-10y)+6y=4,8

18,4-40y+6y=4,8

-34y=4,8-18,4

-34y=-13,6 /: (-34)

y=4/10 = 0,4 (spinka)

x=4,6-10*0,4
x=4,6-4
x=0,6 (gumka)

pozdrawiam ;)
2010-01-10T15:54:40+01:00
X-gumki
y-spinki
4x+6y=4,80
x+10y=4,60
4x=4,80-6y/:4
x=4,80-6y/4
4,80-6y/4+10y=4,60/*4
4,80-6y+40y=18,4
-6y+40y=18,4-4,80
34y=13,6/:36
y=0,37
x+10*0,37=4,6
x=4,6-3,7
x=0,9