Odpowiedzi

2009-09-23T18:03:25+02:00
Za siedmioma górami, za siedmioma lasami żyła sobie dziewczyna.

Jej życie byłoby podobne do życia wielu innych dziewczyn w jej wieku, gdyby nie to, że tylko ona wierzyła jeszcze w miłość.

.


Kiedy więc jej koleżanki zajęte były sondowaniem majętności kandydatów na mężów, oddzielaniem plew od ziaren i zbieraniem informacji, ona zapalała w oknie świecę, żeby jej kochanie znalazło do niej drogę w ciemną noc.

.


A kiedy wreszcie pojawił się ten jeden, jedyny, wymarzony, okazało się, że dziewczyna zapomniała, po co zapalała nocą w oknie świecę, a jeden, jedyny okazał się być przedstawicielem handlowym z pełną teczką ofert na polepszenie wszystkiego.

.


Bo czas, technologie, rynek, makro i mikroekonomia, a także konsumpcyjny model życia powodują, że nawet ostatnia dziewczyna, która wierzy w miłość – zamyka serce i otwiera biznes.

.
2009-09-23T18:06:12+02:00
Mrówka i pasikonik.

Kiedyś mrówka i pasikonik byli wielkimi przyjaciółmi. Mrówka była przedsiębiorcza i pracowita. Postanowiła więc zbudować solidny dom zimowy. Pasikonik zaś wałkonił się tylko na kanapie, oglądając w telewizji program Zakupy Za Pomocą Telewizji.
Przyszła zima. Mrówka planująca i ulepszająca swój dom od miesięcy czuła się w nim znakomicie. Co do pasikonika, to wyglądało na to, że będzie musiał pożegnać się z tym światem. Przez przypadek jednak zobaczył dom mrówki. Wykonał więc typową operację i zbudował dla siebie jego odpowiednik (nawet trochę ulepszony) w pół godziny.
Mrówka uważała, że było to szalenie niesprawiedliwe, ale co mała mrówka może zrobić dużemu pasikonikowi? Może jedynie patrzeć i dąsać się. Zaś pasikonik w wygodnym domku ogląda Bolka i Lolka.

Morał: dobrze jest być pierwszym, ale lepiej jest być dużym.
Alegorie:
mrówka - pracowitość

Nie wiem czy dobrze ale masz .
Aha xd .
I wzięłam trochę z neta jak coś .