1 zad. kupując na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej zapłacisz 100zł.W sklepie 1 kg tych jabłek kosztuje 2zł60gr.ile zaoszczedzisz kupujac 50 kg jablek po cenie hurtowej
2 zad marek powownoje wskazaniA wodomierza by obliczyc ile trzeba zaplacic za zuzyta wode . za m3 placi sie 1,5 zl?
odczyt z 31 III 2006 r odczyt z 30 VI 2006 r
13 589,6m3 13 601,2m3

jaka kwote musi marek zaplacic za zuzycie wody w II kwartale 2006roku ?


3 zad
basia spieszy sie na pociag.wybiega z domu o godz 14.15 i cala droge na dworzec biegnie z predkoscia 6km/h.na dworzec wdada o 14.35. niestety pociag odjechal minute temu
jak daleko basia mieszka od dworca? czy zdazyjaby na pociag biegnac 2 razy szybciej?
z jaka predkoscia musialaby biec aby miec jeszcze 3 minuty w zapasie?
4 zad
chce narysowac plan swojeg pokoju ktory ma wymiary 4mx 4,5 m. mam kwadratowa kartke o boku 15 cm, w jakiej skali moge narysowac plan pokoju,chcac otrzymac mozliwe najwiekszy rysunek.linie musza byc odlegle od brzegu kartki o 1 cm.
5 zad
przy zakupie 20 kg kapusty w cenie 1 ,4zl/kg
klient otrzymyje w promocji glowke kapusty wazaca 1,5kg gratis.kamila kupuje 60 kg kapusty
ile faktycznie kosztyje ja 1 kg kapusty?
zad6 architekt rysuje plan domu w skali 1:20 ,a potem narysowany plan przerysowywuje w skali 1:5
ile razy wymiary domu na ostatecznej wersi planu sa mniejsze od wymiarow rzeczywistych?

prosze pomuzcie rozwiazac zadania zapiszcie wszystkie obliczenia do zadan z gory dziekuje

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T17:22:19+01:00
ZAD.1

50kg jabłek -100 zł(hurt)
1kg jabłek -2.60zł(detal)

2.60zł * 50kg = 130zł
130zł - 100zł=30zł

Odp.Oszczędzasz 30 zł
2010-01-10T17:24:18+01:00
Zad 1.
50kg po cenie hurtowej-100 zł.
50kg w sklepie- 2,60zł*50=130 zł.
130zł-100zł= 30 zł.
odp. Kupując 50 kg jabłek po cenie hurtowej zaoszczędzimy 30 zł.

banalne ;)



w 2 zad. pomnóż 13 589,6m3 razy 1,5 i dodaj do tego 13 601,2m3 również pomnożeone przez 1,5 i wyjdzie ci wynik w złotówkach.