Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T17:22:49+01:00
X-cena 1 czekolady
y-cena 1 batonu

4x+4y=12/:4
2x+6y=9,2 /:2

x+y=3→x=3-y
x+3y=4,6

x=3-y
3-y+3y=4,6

2y=4,6-3
2y=1,6
y=0,8zł= cena 1 batonu

x=3-y=3-0,8=2,2zł= cena 1 czekolady
2,2-0,8=1,4zł
odp. droższa jest czekolada o 1,4zł
1 5 1
2010-01-10T17:24:13+01:00
C - cena czekolady
b - cena batonu

/4c + 4b = 12
\2c + 6b = 9,20

/4c = 12 - 4b |:4 (dzielimy obustronnie przez 4)
\2c + 6b = 9,20

/c = 3 - b
\2 * (3 - b) + 6b = 9,20

/c = 3 - b
\6 - 2b + 6b = 9,20

/c = 3 - b
\6 + 4b = 9,20

/c = 3 - b
\4b = 3,20

/c = 3 - b
\b = 3,20 : 4

/c = 3 - b
\b = 0,80

/c = 3 - 0,80
\b = 0,80

/c = 2,20 (zł)
\b = 0,80 (zł)


c - b = 2,20 - 0,80 = 1,40 (zł)

Odp.: Droższa jest czekolada. O 1,40zł.
1 5 1
2010-01-10T17:26:28+01:00
X- czekolada
y- baton

to naa układzie równań jest:

4x+ 4y= 12
2x +6y= 9,20

4x+ 4y= 12
2x +6y= 9,20/ *(-2)

4x+ 4y= 12
-4x- 12y= -18,40 +
--------------------------
-8y= -6,40/:(-8)
y= 0,80

4x+ 4y= 12/ *6
2x +6y= 9,20/*(-4)

24x+24y= 72
-8x -24y= -36,80 +
---------------------------
16x= 35,20/ :16
x=2,20

2,20-0,80= 1,40

Odp.: Droższa jest czekolada o 1,40 zł.
1 5 1