1. wykladzina podlogowa ma szerokosc 410 m . 1 metr kwadratowy tej wykladziny kosztuje 20 zl.oblicz ile metrow biezacych musimy kupic alby pokryc podloge w klasie .ile zaplacimy za tę wykladiznę (podloga w klasie 60 metrow kwadratowych )

2. w sklepie mozna kupic płytki podlogowe w cenie 18 zł za metr kwadratowy.oblicz ile metrow kwadratowcyh plytek nalezy kupic aby pokryc podloge w klasie (doliczajac 10 % na odpady ).ile zaplacimy za te plytki (podloga w klasie 60 metrow kwadratowych)

3.w sklepie mozna kupic plytki podlogowe w cenie 22zl za 1 metr kwadratowy.plytki sprzedawane są w pudelkach. kazde pudelko zawiera 1,6 metra kwadratowego plytek. ile pudelek trzeba kupic aby pokryc podloge w klasie (doliczając 10 % na odpady ) ile zaplacimy za te plytki
????
(podloga w klasie 60 metrow kwadratowych) wazne

1

Odpowiedzi

2010-01-10T18:40:07+01:00
Zad.2
60 metrów+10%=66 metr.
18 zł.x 66 metr.=1188 zł.
Należy kupić 66 metrów płytek,za które zapłacimy 1188 zł.
zad.3
1 pudełko płytek=1,6mx22zł=35,20
Po dołożeniu 10% należy kupić 66 metrów płytek.
66metrów:1,6m=41,25 kartoników.
35,20zł.x42 kartoniki=1478,40
Zaokrągiłam do 42 kartoników.Ponieważ wyszedł wynik 41,25 kartoników,a tak nie sprzedawają w sklepie.
Za płytki należy zapłacić 1478,40 zł.
Dlaczego 18zł skoro napisane jest 20?
Ah okey zwracam honor pomyliłam zadania