A) Pan Pączkowski przyszedł do cukierni " Ptyś " i zamówił 500 pączków za 1.30 zł za sztuke . Otrzymał rabat w wysokości 0,2 wartości zakupionego towaru. Ile zapłacił po oboniżce pan Pączkowski za pączki ?

b) Wyprodukowanie gałki lodów kosztuje 90 gr. Cukiernia w ciagu tygodnia wyprodukowała i sprzedała 2200 gałek lodów. Ile zarobiła w tym czasie ?

3

Odpowiedzi

2010-01-10T20:22:48+01:00
A) 500* 1,30 = 650

650- 100 %
x- 2%

x= 2% * 650 / 100 = 13

650- 13 = 637

Pan Pączkowski zapłacił 637 zł.


b) 0,90 * 2200 = 1980 zł

Cukiernia zarobiła 1980 zł.
2 1 2
2010-01-10T20:25:13+01:00
A) 500 x 1.30=650

650 x 0,2=130

650-130=520
odp: Pan Pączkowski po obniżce zapłacił 520 zł.
b)2200 x 0,90=1980
Odp:Cukiernia zarobiła 1980 zł.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T20:34:27+01:00
A)
500 x 1,30=650zł

0,2x650 =130zl

650-130=520zł

Pan Pączkowski po obniżce zapłacił 520 zł

b)2200 x 0,90=1980zł

1980 zł tyle kosztowało wyprodukowanie 2200 gałek

ale nie podalas po ile sprzedawali galki
4 2 4