Odpowiedzi

2010-01-10T21:51:48+01:00
Pierwszym krokiem świadczącym o jego przemianie jest kupienie ogromnego indyka dla rodziny ubogiego pracownika oraz wysłanie go dorożką, by wynagrodzony sowicie posłaniec transportujący mięso nie zmęczył się. Kolejnymi krokami są: radosne witanie i pozdrawianie innych ludzi na świątecznym spacerze, hojny datek na cele dobroczynne, odwiedziny u siostrzeńca i jego żony oraz wspólny obiad, a także podwyżka dla pracownika i wsparcie finansowe jego chorego synka, wreszcie zezwolenie Bobowi na godziwe ogrzewanie pomieszczenia, w którym pracuje. Ebenezer staje się dobroczyńcą, filantropem, człowiekiem hojnym, wrażliwym i hołdującym tradycji.
7 4 7
2010-01-10T21:54:37+01:00
Scrooge wszedł na drogę poprawy odwiedzająć swojego bratanka w czasie zabawy, pomogły mu w tym duchy przenosząc go w czasie, pokazały mu jego mogiłe czego on się bardzo przestraszył, pokazału mu kilka kobiet zabierających jego ubrania po śmierci bez żadych skropułów mówiąc że był złym człowiekiem. Scrooge postanowił się zmienic.
5 4 5
2010-01-10T22:00:07+01:00
święty Piotrze wypełniłem misję,którą mi powierzyłeś. Odwiedziłem mojego przyjaciela i wspólnika Ebenezera i powiedziałem mu co się stanie jeśli nie zmieni swojego postępowania do, ludzi tak jak zachowywałem się w stosunku do biednych ludzi, z którymi miałem do czynienia.
Nie gniewaj się drogi Piotrze,ale może faktycznie źle zrobiłem, że tak gwałtownie go nastraszyłem, ale to jest mój przyjaciel i chciałem go obronić przed samym sobą.
A więc powiedziałem mu, że w trzy noce odwiedzą go trzy duchy: Duch przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Mówiłem mu też co stanie się kiedy nie zmieni swojego postępowania, że jeśli nadal pozostanie taki hardy jaki jest to zostanie za to ukarany i być może będzie musiał się błąkać z toną łańcuchów po ś wiecienigdy nie zaznając spokoju.
8 4 8