Zad 1
Ile należy wziąć cukierków w cenie 20zł za 1 kg, a ile w cenie 36zł za 1kg, aby otrzymać 8kg mieszanki w cenie 24zł za 1kg?
(zadanie na układ równań lub równanie, proszę z analizą:))

i jeszcze 2 przykłady w których musze miec jakis błąd bo nie moge rozwiazać:P
1) t*4,5=10*4
2) d+t=24
10/100d+3/100t=5/100*24 (układ równań)

prosze zeby to było jak najszybciej




1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-10T23:42:22+01:00
Zad 1
Ile należy wziąć cukierków w cenie 20zł za 1 kg, a ile w cenie 36zł za 1kg, aby otrzymać 8kg mieszanki w cenie 24zł za 1kg?
(zadanie na układ równań lub równanie, proszę z analizą:))

x kg -ilość cukierków po 20zł
(8-x)kg -ilość cukierków po 36zł
8kg -ilość mieszanki



| x kg | | (8-x)kg | | 8kg |
| 20 zł | + | 36zł | = | 24zł |
--------- -------------- ---------

20*x + (8-x)*36 = 8*24
20x + 288 -36x =192
288-192 =16x
96=16x
x=6

8-x=8-6=2

Cukierków po 20zł należy wziąć 6kg, a tych po 36zł należy wziąć 2kg.

Sprawdzenie
6kg po 20zł=120zł
2kg po 36zł=72zł
120+72=192zł
8kg po 24zł=192zł