21 zadań z matmy pomocy

1.Monika idzie do sklepu 12 minut a Grzesiowi zajmuje to 1/6 godziny.Monika zrobiła zakupy w ciągu 6 minut a Grzesiu 1/3 godziny.Kogo dłużej nie było w domu?

2.W klasie jest 24 uczniów.3/8 klasy uczestniczyło w konkursie matematycznym.Ilu uczniów nie uczestniczyło w tym konkursie?

3.Z dwóch miejscowości wyruszyli jednocześnie naprzeciw siebie dwaj pierzuchy.Jeden z nich szedł z prędkością 4 1/2km/h a drugi 4 4/5 km.
Spotkali się po 2,5 h.Jaka odległosc jest między tymi miejscowościami?

4.Pan Malinowski kupił w hurtowni 5 pakietów jogurtów za łączną kwotę 44,40 zł. W każdym pakiecie było 12 jogórtów.Pan Malinowski sprzedawał je w swoim sklepie po 90gr.Jaki zysk miał pan Malinowski ze sprzedaży tych wszystkich jogórtów?

5.Ola zaoszczedziła 15,80 zł,Kinga o 3,90zł mniej a Marysia 10 razy więcej niż Ola i Kinga razem.Ile razem zaoszczędziły dziewczynki?

6.Ania kupiła 1,23 kg jabłek w cenie 4,60zł z 1 kg.Ile zapłaciła?

7.Szynka kosztuje 24,50żł za 1 kg.Tomek kupił 32 dag tej szynki.Ile zapłacil?

8.Dziesięć dag twarogu kosztuje 0,75 zł.Ile kosztuje 1 kg tego twarogu?

9.Kasia kupiła jabłka za 4,30 zł i 12 dag wędliny po 25.40 zł za 1 kg.W kasie dała 50 zł.Ile otrzymała reszty?

10.Za 12,5 kg jabłek zapłacono 21,25 zł.Ile trzeba zapłacić za 6kg tych samych jabłek?

11.Na klasówce z matematyki 1/5 klasy otrzymała oceny bdb, 0,4 db, 7/30 dst 1/15 dop,a reszta to uczniowie,którzy otrzymali ndst.Jaki procent uczniów otrzymało poszczgólne oceny?

12.Jogurt,który kosztował 2,50zł został przeceniony o 10/100.Ile teraz kosztuje ten jogurt.

13.Cenę swerta ,który kosztował 120zł obniżono o 40/100.Ile teraz kosztuje sweter?

14.W klasie liczącej 25 uczniów jest 8 harcerzy.Jaki to procent klasy?

15.Państwo Kowalscy z dwójką dzieci w wieku przeczkolnym wybierają się na wczasy.Koszt dla jednej osoby wynosi 840zł,Ae dzieci do 10 lat mają zniżkę 0,40.Ile zapłaca p.Kowalscy za wczasy dla całej rodziny?

16.W 1996r w Polsce zanotowano w Słubicach najwyższą temperaturę 33,3 stopni celcjusza,a najniższą -29,6 w Suwałkach.Obliczz róznicę mię dzy tymi dwoma temperaturami.

17.W ciągu doby najwyższą temperaturę powietea powietrza wynosiła -2 a najniższa -11.Ile stopni różnicy było między najwyższą a najniższą temperaturą?

18.W poniedziałek było -2,we wtorek było cieplej niz w poniedziałek,a w środę cieplej niż we wtorek.Jaka temperatura mogła być we wtorek,jeżeli w środę było +1 stopni.

19.Oblicz sprytnie:
a)1+2+3+...+98+99+100
b)(-1)+2+(-3)+4+(-5)+6+...+(-99)+100

20.Pitagooras urodził się w 580 r p.n.e i żył 84 lata.W,którym roku zmarł Pitagoras

21.Pewien uczony urodził sie 10r.p.n.e i zmarł 50 r.n.e.Ile lat żył?

Proszę o obliczenia i odpowiedzi

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-11T15:32:12+01:00
Zad.2
Uczniów-24
Test - 3/8
Niepiszących - ?
24 * 0,375 = 9
Odp.Nie uczestniczyło 9 uczniów.
Zad.14
Uczniowie - 25
Harcerzy - 8
8 : 25 = 0,32 * 100 % = 32 %
Odp.To 32% klasy.
Zad.20
Ur . 580 pne .
Żył - 84 lata .
580 - 84 = 496
Zmarł w roku 496 p.n.e.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T15:58:43+01:00
1.Monika: Grześ :
12 min.- do sklepu 1/6 *60= 10 min. - do sklepu
6 min. - zakupy 1/3 * 60= 20 min. - zakupy
12+6= 18 min. 10+ 20= 30min.
18+12= 30 (liczac powrot ze sklepu) 30+10= 40(liczac powrot ze sklepu)



2.
8/8- 3/8=5/8
5/8 * 24= 15 - uczniowie ktorzy nie uczestniczyli w konkursie

4. 5 * 12= 60
60 * 90gr= 5400 gr= 54 zł

5. Ola- 15,80zł
Kinga- 15,80zł - 3,90zł=11,90 zł
Marysia- (11,90zł + 15,80zł) * 10= 188,02zł * 10= 1880,2zł

1880,2 zł+ 15,80+ 11,90=1907,9zł

6. 1kg ------------------ 4, 60zł
1,23 kg-------------- x

1,23 * 4,60=5,65 zł



8.
10 dag-----------------0,75zł
1kg-----------------x
100dag------------x
100dag---------------7,50zł

















sorry ze tak malo ale nie dalam rady nastepnych zrobic:)