Za 1,4kg cytryn i 2,3kg pomaranczy zaplacono 20,77zł.Kilogram cytryn kosztuje 4,65zł.Ile kosztuje kilogram pomaranczy?

A oto następne zadanie: Do szkolnej stolowki kupiono 45,5 kg kapusty po 1,75zł za kilogram,3,48kg selera po 3,99zł za kilogram,20kg marchewki po 0,85zł za kilogram i 12,6kg pietruszki po 1,05zl za kilogram.Ile kosztuja łacznie wszystkie zkaupy.

3

Odpowiedzi

2010-01-11T16:38:41+01:00
1. 1,4 kg * 4,65 zł = 6,52
20,77 - 6,52 = 14,26 zł
14,26 : 2,3 kg = 6,20 zł
Kilogram pomarańczy kosztuje 6,20 zł.
2.45,5*1,75 zł = 79,62zł
3,48 * 3,99 zł = 13,88 zł
20 * 0,85 zł = 17zł
12,6 kg * 1,05 zł= 13,23 zł
79,65 + 13,88+ 17+ 13,23 = 123,76 zł
1 5 1
2010-01-11T16:45:37+01:00
1 zadanie

4,65 * 1,4 = 6,51 zl >>> koszt cytryn
20,77 - 6,51 = 14,26 zl >>> koszt pomarańczy
14,26 / 2,3 = 6,2 zl >>> koszt 1kg pomarańczy

2 zadanie

(45,5 * 1,75) + (3,48 * 3,99) + (20 * 0,85) + (12,6 * 1,05) = 79,625 + 13,8852 + 17 + 13,23 = 123,7402 ~ 123,74 gr
2010-01-11T16:47:57+01:00
Kilogram pomarańczy kosztuje 6,20 zł.

Wszystkie zakupy łącznie kosztują 113,23 zł.