21 zadań z matmy pomocy

1.Monika idzie do sklepu 12 minut a Grzesiowi zajmuje to 1/6 godziny.Monika zrobiła zakupy w ciągu 6 minut a Grzesiu 1/3 godziny.Kogo dłużej nie było w domu?

2.W klasie jest 24 uczniów.3/8 klasy uczestniczyło w konkursie matematycznym.Ilu uczniów nie uczestniczyło w tym konkursie?

3.Z dwóch miejscowości wyruszyli jednocześnie naprzeciw siebie dwaj pierzuchy.Jeden z nich szedł z prędkością 4 1/2km/h a drugi 4 4/5 km.
Spotkali się po 2,5 h.Jaka odległosc jest między tymi miejscowościami?

4.Pan Malinowski kupił w hurtowni 5 pakietów jogurtów za łączną kwotę 44,40 zł. W każdym pakiecie było 12 jogórtów.Pan Malinowski sprzedawał je w swoim sklepie po 90gr.Jaki zysk miał pan Malinowski ze sprzedaży tych wszystkich jogórtów?

5.Ola zaoszczedziła 15,80 zł,Kinga o 3,90zł mniej a Marysia 10 razy więcej niż Ola i Kinga razem.Ile razem zaoszczędziły dziewczynki?

6.Ania kupiła 1,23 kg jabłek w cenie 4,60zł z 1 kg.Ile zapłaciła?

7.Szynka kosztuje 24,50żł za 1 kg.Tomek kupił 32 dag tej szynki.Ile zapłacil?

8.Dziesięć dag twarogu kosztuje 0,75 zł.Ile kosztuje 1 kg tego twarogu?

9.Kasia kupiła jabłka za 4,30 zł i 12 dag wędliny po 25.40 zł za 1 kg.W kasie dała 50 zł.Ile otrzymała reszty?

10.Za 12,5 kg jabłek zapłacono 21,25 zł.Ile trzeba zapłacić za 6kg tych samych jabłek?

11.Na klasówce z matematyki 1/5 klasy otrzymała oceny bdb, 0,4 db, 7/30 dst 1/15 dop,a reszta to uczniowie,którzy otrzymali ndst.Jaki procent uczniów otrzymało poszczgólne oceny?

12.Jogurt,który kosztował 2,50zł został przeceniony o 10/100.Ile teraz kosztuje ten jogurt.

13.Cenę swerta ,który kosztował 120zł obniżono o 40/100.Ile teraz kosztuje sweter?

14.W klasie liczącej 25 uczniów jest 8 harcerzy.Jaki to procent klasy?

15.Państwo Kowalscy z dwójką dzieci w wieku przeczkolnym wybierają się na wczasy.Koszt dla jednej osoby wynosi 840zł,Ae dzieci do 10 lat mają zniżkę 0,40.Ile zapłaca p.Kowalscy za wczasy dla całej rodziny?

16.W 1996r w Polsce zanotowano w Słubicach najwyższą temperaturę 33,3 stopni celcjusza,a najniższą -29,6 w Suwałkach.Obliczz róznicę mię dzy tymi dwoma temperaturami.

17.W ciągu doby najwyższą temperaturę powietea powietrza wynosiła -2 a najniższa -11.Ile stopni różnicy było między najwyższą a najniższą temperaturą?

18.W poniedziałek było -2,we wtorek było cieplej niz w poniedziałek,a w środę cieplej niż we wtorek.Jaka temperatura mogła być we wtorek,jeżeli w środę było +1 stopni.

19.Oblicz sprytnie:
a)1+2+3+...+98+99+100
b)(-1)+2+(-3)+4+(-5)+6+...+(-99)+100

20.Pitagooras urodził się w 580 r p.n.e i żył 84 lata.W,którym roku zmarł Pitagoras

21.Pewien uczony urodził sie 10r.p.n.e i zmarł 50 r.n.e.Ile lat żył?

Proszę o obliczenia i odpowiedzi

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T11:08:05+01:00
1.60x1/6=10min
60x1/3=20min
Grzesia nie bylo w domu 10+20=30min
]monika 12mni+6min= 18min
]dluzej w domu nie bylo Grzesia
]2.24x3/8=18
nakonkursie bylo 18 uczniow
3.4,5km/h x 2,5h=11,25
odleglosc miedzy miejscowosciami to 11,25 km
4. 5x12x0,90=54zl
]sprzedane jogurty-wartosc 54zl- cena hurtowa 44zl=9,6zl
]zarobek to 9,6z
5. Ola miala 15,80 gr
Kinga miala 15,80+3,90=19,70gr
mARYSIA MIALA 15,80+19,70X10=355ZL
razem: 15,80+(15,80+3,90)+(15,80+3,90x10)=390,5 0
12. 10/100 to 10%
2,50zlx 10%=0,25
2,5zl-0,25zl=2zł cena jogurtu
6. cena jablek 4.60 zl x waga jablek 1,23=5,70 zl=
]7. cena szynki 24,50x 0,32 waga szynki = 7.84zl bo 32 dag to 0,32
8. 1kg to 100dag 10dag kosztuje 0,75 zl
wiec 10x0,75=7.5 zl cena sera
]
9. jablka cena 4,30
]wedlina 25,40x0,12=3,05
]miala 50 zl 50-(4,30+3,05)=42,65 gr reszta

]13.cena swetra 120x40%=48zl 120-48=72zl cena swetra po przecenie
]
]14. 25 uczniow x %=8 8/25x100%=32 %
] 25ux32%=8
1 1 1