1.Ile zapłacimy za 0,36 kg cukierków, jeśli jeden kilogram cukierków kosztuje 12,60zł ?
Obliczenie>>>>>>>>> <<<<<<<<<<

2. Woda stanowi 0,4 masy chleba. Ile gramów wody zawiera bochenek chleba o masie 450 gramów ??

3. Odległości 8 km w terenie odpowiada mapie w skali 1:100 000.
a) 80cm
b)8cm
c) 0,8cm
d)0,08 cm

Daje naj

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T16:46:14+01:00
1.
0,36kg * 12,60 zł/kg= 4.536 zł ~~ 4,5 zł

2.
0.4 * 450g= 180g

3.
8km=8 000m= 800 000cm

800 000cm : 100 000= 8cm

odpowiedź B
2 5 2
2010-01-11T16:49:03+01:00
Zad. 1

1kg -- 12,60zł
0,36kg -- xzł

x=12,6*0,36
x=4,5zł

Zad. 2

woda- 0,4x
x masa chleba
0,4*450=180
Masa wody wynosi 180

Zad. 3

b) 8cm
1 5 1