×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wybierz dowolną wspólnotę (np. Kościelna, Klasowa, Narodowa, Miastowa itp. ) i napisz, co Ty możesz dla niej zrobić (15 przykładów) i co ona Ci daje (15

przykładów).
Razem 30 przykładów.
1

Odpowiedzi

2009-09-24T19:58:01+00:00
W prawdzie to mała wspólnota, ale jednak wspólnota, mam tu na myśli rodzinę.
Co Ty możesz dla niej zrobić?
Możesz:
Ją wesprzeć, podtrzymać [wtedy kiedy będzie krucho i będzie się chyliła ku rozpadowi], dać siłę [podzielić się swoją], nieść radość [rozweselać], pomagać [w pracach w domu], kochać [to chyba najważniejsze, uczucie kochania jest b. ważne]. Możesz też wysłuchać [czasami dobrze jest się wygadać, ale nie ma komu], dobrą radę [rodzice też czasem nie wiedzą co mają zrobić], szczęście [wielu rodziców cieszy się z przyjścia dziecka na świat], dowartościować [od czasu do czasu możesz pochwalić rodzeństwo i powiedzieć, że robi coś dobrze], bezpieczeństwo [wstawić się za młodszego brata/siostrę, jeśli ktoś jej będzie dokuczał], wyrozumiałość [każdy popełnia błędy!], poświęcenie czasu [spędzaj czas ze swoją rodziną, żeby poprawić relacje], przyjaźń [przyjaciel w rodzeństwie może także poprawić relacje]. Zawsze możesz pożyczyć ciuchy rodzeństwu, a rodzicom pieniądze, jeśli będą potrzebowali.

Co ona Ci daje?
Daje:
miłość [odwdzięcza się], zrozumienie, pomoc, wsparcie, radość, szczęście, tolerancję, samorealizację [możesz się realizować robiąc to co lubisz ;)], dowartościowanie [tzw. 'dobre słowo'], rozmowę [czasami jest to bardzo ważne, np. do podjęcia dobrej decyzji], przyjaźń [nie ma to jak przyjaciel w mamie], dobrą radę [w chwilach wahania], przykład [jak postępować warto, a jak nie], wychowanie [ w końcu to rodzina wychowuje, a przynajmniej powinna], bezpieczeństwo.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci