Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-11T20:07:47+01:00
Zad.1
3/4 = 0,75

0,75 * 15 = 11,25

11,25 dzielone przez 1/3

/ - oznacza ułamek

: - oznacza dzielenie

11,25 zamieniam na ułamek zwykły

1125/100 : 1/3

zamieniam na mnożenie przez odwrotność

1125/100 * 3 = 3375/100 = 33,75

czyli potrzeba 34 pudełka
2010-01-11T20:11:33+01:00
B)Za sześć jabłek, które ważyły razem 1.35kg zapłacono 3.78zł. Ile kosztuje 1kg tych jabłek ??

1,35kg ---- 3,78zł
1kg ---- x (zł)

1kg*3,78zł
x=-------------- (kg się skracają)
1,35kg

x=2,8zł

Odp. 1kg jabłek kosztuje 2,80zł.