Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-11T21:47:11+01:00
1kg gruszek -x
1kg jabłek -80%x

2x + 80%x = 5.6zł
2 i 80/100x = 5.6zł
2 i 8/10x = 5.6zł
x = 5.6zł : 2 i 8/10
x = 5.6zł xx 10/28
x = 56/10 xx 10/28
x = 56/28 = 2zł


x= 2zł - czyli 1kg gruszek
80%x = 8/10 xx 2 = 1.6zł - czyli 1 kg jabłek :)

Tam gdzie jest 'xx' czyli dwa te iksy to znaczy że trzeba mnożyć
Licze na NAJ ;DD
1 5 1
2010-01-11T21:48:41+01:00
Cena kilograma jabłek stanowi 80% ceny kilograma gruszek.Za 2 kg gruszek i 1kg jabłek zapłacono 5,60zł.Jaka jest cena kilograma jabłek a jaka kilograma gruszek?

x-cena kg gruszek
y-cena kg jablek

y=0,8x |*(-1)
2x+y=5,6

-y+0,8x=0
2x+y=5,6
------------
2,8x=5,6
x=2 zł
y=1,6 zł
1 1 1
2010-01-11T21:50:51+01:00
Jabłka = 80 %
gruszki = 100 %
1 kg jabłek + 2 kg gruszek = 80 % + 2x100% = 280 %
280 % = 5,60 zł
teraz obliczymy ile kosztuje 1 %:
5,60zł : 280 = 0,02 zł
jabłka stanowią 80 % a więc 0,02 x 80 = 1,6 zł
gruszki to 100 % a więc 0,02 x 100 = 2 zł

razem:
1 kg Jabłek + 2 kg gruszek = 5,6 zł
1,6 zł +(2 x 2 zł) = 1,6 + 4 = 5.6 zł
1 1 1