Miesieczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wyniósł 3200zł.Rozkład wydatków był następujący:

opłaty-0,3
rozrywka-0,05
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia-0,1
dodatkowe wydatki-0,15
jedzenie-0,4

zad.1 Krzyś Pieniążek miesiecznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje jedna lekcja?

zad,2 W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesiecznego budżetu na opłaty oraz jedzenie (budżet również wynosił 3200zł).O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu?

zad,3 Państwo Pieniązek pieniądze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania.Ile litrów farby mogli kupić,jeżeli 1 litr kosztuje 12,60zł?

Prosze zrubcie szybko bo mam to na jutro...Zgóry dzięki papa

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T16:03:22+01:00
A.
0,1*3200 / 8 = 40 zl
b.
3/4 * 3200 = 2400
0,4*3200+0,3*3200=1280+960= 240
2400 - 2240 = 160 zl
c.
0,15 * 3200= 480 zł
480 zł / 12,60zl = 38l
2010-01-12T16:23:07+01:00
Zad1
3200×0,1=320zl 320÷8=40zl
zad2
3200×0,75=2400zl
3200×0,7=2240zl
2400-2240=160zl

zad 3
3200×0,15=480zl
480÷12,60= 38 litrów
mogli kupić 38 litrów farby
2010-01-12T19:33:41+01:00
Zad.1: 0.0125 - kosztuje jedna lekcja , czyli 40 zł
zad.2: o 800 zł
zad.3: 38 litrów = 478,80 zł , zostanie 1.2 zł