Miesieczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wyniósł 3200zł.Rozkład wydatków był następujący:

opłaty-0,3
rozrywka-0,05
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia-0,1
dodatkowe wydatki-0,15
jedzenie-0,4

zad.1 Krzyś Pieniążek miesiecznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje jedna lekcja?

zad,2 W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesiecznego budżetu na opłaty oraz jedzenie (budżet również wynosił 3200zł).O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu?

zad,3 Państwo Pieniązek pieniądze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania.Ile litrów farby mogli kupić,jeżeli 1 litr kosztuje 12,60zł?

Prosze zrubcie szybko bo mam to na jutro...Zgóry dzięki papa

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T16:32:29+01:00
Zad.1 Krzyś Pieniążek miesiecznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje jedna lekcja?
10 % - x
100% - 3200zl
10 * 3200 /100 = 320

320 /8 = 40 zl
odp. 1 lekcja gry na skrzypcach kosztuje 40 zl.

wg mnie zle masz przepisane dane bo wchodza zle liczby. ale ok robie tak jak napisales . sadze ze zamiast liczb 0.3 0.1 0.4 powinny byc naisane %


zad,2 W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesiecznego budżetu na opłaty oraz jedzenie (budżet również wynosił 3200zł).O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu?


3/4=75%
75% - x
100% - 3200 zl

x= 2400 zl .

dodatkowe wydatki-15%
jedzenie-40%

15%+40% = 55%

55% -x
100%- 3200
x=17,6 Zl

odp. wydali oni o 640 zl wiecej


zad,3 Państwo Pieniązek pieniądze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania.Ile litrów farby mogli kupić,jeżeli 1 litr kosztuje 12,60zł?

dodatkowe wydatki - 15 %
15%-x
100%-3200 zl
x=480 zl
480 /12,6= 38,1 w przyblizeniu = 38 litrow

odp. p. pieniazek kupili 38 l farby
6 2 6
2010-01-12T16:34:13+01:00
Zad1
3200×0,1=320zl 320÷8=40zl

zad2
3200×0,75=2400zl
3200×0,7=2240zl
2400-2240=160zl

zad 3
3200×0,15=480zl
480÷12,60= 38 litrów
9 4 9