Kilogram sera kosztuje 19,80 zł . Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg, takiego sera ?

2 .
Za 1,4 kg cytryny i 2,3 kg pomarańczy zapłacono 20,77 zł .
Kilogram cytryny kosztuje 4,65 zł . Ile kosztuje kilogram pomarańczy ?

3 . Kilogram winogron kosztuje 7,85 zł . Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-12T16:36:32+01:00
Zad.1
Kilogram sera - 19 zł 80 gr .
Sera - 0,15
Wykonujemy obliczenie :
19,80 zł * 0,15 kg = 2,97 zł
Odp.Za 0,15 kg takiego sera należy zapłacić 2 zł i 97 groszy.
Zad.2
Zapłata - 20 zł 77 gr .
Cytryna - 4,65 zł , cytryny było 1,4 kg
Pomarańcza - 2,3 kg .
Cytryna : 4,65 zł * 0,4 , bo musimy obliczyć 1,4 kg , ale mamy już dane ile kosztuje kilogram , to będzie się równać 1,86 zł .
4,65 zł + 1,86 zł = 6,51 zł
20,77 zł - 6,51 zł = 14,26 zł
2,3 kg pomarańczy - 14,26 zł
Dalej nie wiem :(
Zad.3
Winogrona - 4,75 zł
Dane - 45 dag = 0,45 kg
4,75 zł * 0,45 kg = 2,1375 zł
2,1375 zł ~ 2,14 zł
Odp.Za 45 dag winogron w przybliżeniu należy zapłacić 2 zł 14 gr .

Mam nadzieję , że pomogłam ? :D