×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-09-25T16:52:42+00:00
Czas tzw. letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Pomysł "czasu letniego" powstał na skutek braku synchronizacji czasów lokalnych w poszczególnych krajach - zbyt duża dowolność w ustalaniu czasu lokalnego. Zmiana czasu jest formą doraźnego skorygowania tego błędu lub po prostu efektem "owczego pędu" - zmieniamy czas na letni, bo inni zmieniają. W XXI wieku tłumaczenie o rzekomych oszczędnościach energii nie ma sensu. Każdy człowiek stosuje indywidualny sposób na życie (również nocne). Równie dobrze można przesuwać kalendarz o jeden dzień do tyłu żeby mieć dłuży jakiś miesiąc w lecie a potem ten dzień zabrać w miesiącu zimowym. Takich pomysłów można wymieniać wiele. Zmiany czasu mają spowodować pozornie efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego (nie marnować światła słonecznego)
0 0 0
2009-09-25T17:01:08+00:00
Czas tzw. letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego.
0 0 0
2009-09-25T17:47:53+00:00
Czas letni to czas lokalny, który dany kraj przyjmuje dla danego okresu roku, zazwyczaj różniący się o godzinę od standardowego czasu geograficznego. Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego (nie marnować światła słonecznego). Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci