Odpowiedzi

2010-01-12T18:11:33+01:00
No to jeśli oszacować to wystarczy tak na oko :D

to powiedzmy ze za 0,20 kg zaplacila 3,50
potem dokupila 0,60kg za mniej wiecej 10,50
dodajac wyjdzie ze zaplacila 14 zl

odp. za herbatniki nie zaplacila wiecej niz 14 zl :)
2010-01-12T18:11:42+01:00
Skoro za 0,23kg herbatników zapłaciła 3, 49 zł to za te 0,63kg zapłaciła około 3,49 x 3 = 10,47 zł, a 10,47 +3,49 zł= 13,96 zł Czyli za te herbatniki nie zapłaciła więcej niż 14zł
2010-01-12T18:13:44+01:00
Za 0,23kg zapłaciła 3,49zł
czyli za 1kg zapłaciłaby 3,49:0,23=15,17zł
0,63kg×15,17=9,56zł

razem 9,56+3,49=13,05zł

ale ty nie masz tego liczyć, musisz to oszacować, czyli tak:
0,23kg to prawie¼ kg i ta ¼kg kosztuje około 3,5zł(3,49),
czyli 1kg kosztuje około 3,5×4=14zł

herbatników było razem 0,23kg+0,63kg=0,86kg
wg szacunku: 0,25+0,6=0,85 czyli do kilogramna dalego

krysia szacujac stwierdziła, że nie zapłaci wiecej niż 14 zł
1 5 1