Rozwiąż zadania z treścią układem równań

1.Suma dwóch liczb wynosi 327. Znajdz te liczby wiedząc ze jedna z nich jest o 5 większa od drugiej.

2.Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny kilograma jabłek. Za 5 kg jabłek i 2 kg gruszek zapłacono 17 zł. Ile kosztował kilogram jabłek?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-12T18:34:24+01:00
1.
327-5=322
322/2=161 - pierwsza
161+5=166- druga