Odpowiedzi

2010-01-12T19:38:58+01:00
Zadanie 7.
2,4m x 1m - koszt 36,60zł

x= 36,60zł x 1m : 2,4m = 36,60zł : 2,4m = 15,25zł - kwota za metr kwadratowy

Czyli metr kwadratowy kosztuje 15,25 zł

b:
1 x 2,5 = 2,5 m kwadratowy
14,80 x 2,5 = 37 zł

zad 8b musisz sam zrobić ;]
3 3 3
2010-01-12T19:51:12+01:00
²Zad. 8 / b ze strony 121
P= a × b
a=6 cm
b= 9cm
P= 6×9
P= 54 cm²
5×3=15
54cm²-15cm= 39cm²
Zad. 7 / ze strony 121
a) 1m= 36,60
P= a x b
P=1m x 2,4m
P= 2,4m²
36,60:2,4= 15,25
Odp: Jeden m² kosztuje 15,25zł.
b)P=a x b
P= 1m x 2,5m
P= 2,5m²
1m²- 14,80 zł
2,5m²-?
2,5 x 14,80= 37 zł
Odp: Metr bieżacy kosztuje 37zł.
3 5 3