×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czytasz przypadkiem pamietnik Billba Baginsa bohatera utworu Tolkiena. Przedstaw jedna z najciekawszych przygod bohatera

1

Odpowiedzi

2009-04-06T13:06:37+00:00
Dzień 224 ekscytującej podróży. Jest gorąco i duszno od trzech dni (od czasu wejścia w ciemną puszczę). Nasze oczy przywykły już do panującego tu półmroku. Marsz jest męczący a na dodatek nie widać celu podróży. Jestem strasznie głodny i marzę o moim wygodnym fotelu, fajce, a przede wszystkim o mojej ukochanej norce! Pora podwieczorku minęła i robi się coraz ciemniej.
Nie ma nic gorszego dla Hobbita niż noc w mrocznej puszczy gdy nie wiadomo co chodzi ci nad głową. Noc jest tu tak ciemna że można machać sobie ręką przed twarzą i gdyby nie lekki wiatr wywołany tym to nie wiedziałbym że to robię. Kiedy rozbiliśmy obóz Bombur i ja stanęliśmy jako pierwsi na straży. Co chwila zdawoło mi się że widzę w blasku ognia rozpalonego przez Gloina że jakaś szkarada obserwuje nas. Nagle zauważyłem swiatła w oddali. Popatrzyłem uwarznie i naterzyłem słuch. Tak to na prawdę był ogień a w dodatku jakaś zabawa ze śpiewem i tańcem! Jak najszybciej obudziłem rewsztę kompanii zaczęliśmy się zastanawiać czy zboczyś ze ścieżki czy nie. W końcu Thorin zadecydował, że musimy spróbować bo nie mamy już ani trochę zapasów. Ruszyliśmy więc w stronę świateł, cicho, spokojnie, i najbardziej bezszelestnie jak tylko mogliśmy. Gdy byl;iśmy dostatecznie blisko Thorin wyskoczył naprzód ale zanim zaczął mówić światła zgasły i wszystko znikło! Nie wiedzieliśmy co o tym sądzić jednak po chwili sytuacja się powtórzyła. Znowu śąwiatła i odgłosy biesiady! Stało się tak jak za pierwszym razem. kiedy tylkjo wyszliśmy w obwód światła wszystko znikło!
Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy aż w końcu za kolejną próbą wszystko też zgasło ale znaleźliśmy się w potrzasku! To były elfy. otoczyło nas około 15 wartowników w lśniących elfickich zbrojach z pięknymi zdobionymi łukami! Nic nie powiedzieli tylko związali wszystkich krasnolódów i zaczęli się odsówać ode mnie. wtedy zorientowałem się że mam na poalcu pierścień! czym p[redzej pobiegłem za elfami jednak uważałem abny być cicho. Dotarłem za nimi aż do pałacu króla elfów...PS musisz sprawdzić czy dobrze napisałem imiona bo czytałem to rok temu ostatni raz i nie jestem pewien to tyle i pozdrawiam!
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci