Odpowiedzi

2009-09-26T19:41:59+02:00
Jestem gospodarzem gospodarstawa na wsi. Moje zycie nie jest łatwe. Dzień w dzien musze pracować na polu a nie jest to proste zadanie. Kiedy przychodzxa żniwa musze zbierać zboże żeby ludzie mieli chleb. Wiązać snopki ze siana i wile innych prac na polu fizycznych. Zajmuje sie tez moimi zwierzętami które musze codziennie oprzatać. Dawać im jeśc i wychodowac jak najlepiej potrafie bo później sam to będe jadł. Życie gospodarza nie jest łatwe. Bo jak czegoś nie zrobi praca fizyczna to poźniej nie będzie miał co jeśc. więc nie mam wyboru.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-26T19:45:00+02:00
Moje życie jest monotonne. Co dzień wstaję wcześnie rano, około 5. Żona w kuchni jest w trakcie przygotowania śniadania. Następnie idę na podwórko do krów, świń, kur, koni. Robota zajmuje mi praktycznie cały dzień. Czasami pomoże mi w polu syn, ale nie mogę liczyć na niego wtedy, kiedy bym chciał. Wieczorem małżonka zamyka wszystkie zagrody, wypuszcza psa, by pilnował gospodarstwa w nocy. Kolejne dni prawie niczym się nie różnią.
2009-09-26T19:51:33+02:00
Prowadzenie gospodarstwa to ciężka praca, ale bardzo opłacalna. Warzywa i owoce uprawiane na rolach nie moga się równać ze ''sztucznymi'' produktami sklepowymi. Co roku odbywa się sianie pól nasionami warzyw i owoców. Jest to porą letnią, więc trzeba często podlewać ogródek. Dużo prościej było by kupić te produkty w sklepie, ale trzeba pomyslec ile w nich nawozu. Możliwe, ze odbije sie to kosztem naszego zdrowia. Uwazam, ze taka praca daje wiele satysfakcji. Trzeba docenic ile wysiłku trzeba włozyc w zdrową zywność.