Odpowiedzi

2010-01-13T18:02:07+01:00
2010-01-13T18:03:09+01:00
X- cena jednej koszulki

8x+(6*12)=204
8x+72=204
8x=204-72
8x= 132 /:8
x= 16,50

Odp. Jedna koszulka kosztuje 16,50.
2010-01-13T18:04:57+01:00
(204zł-12złx6):8=(204zł-72zł):8=132zł:8=16zł 50gr
Odp. Jedna koszulka kosztowała 16zł 50gr. ;D