Odpowiedzi

2010-01-13T18:14:18+01:00
Cena cytryn:1,4 x 4,65zł=6,51zł
cena pomarańczy:20,77zł-6,51zł=14,26zł
cena 1 kilograma pomarańczy:14,26zł:2,3=6,2 zł

Odp. : Cena jednego kilograma pomarańczy wynosi 6,2zł.
9 4 9
  • saul
  • Początkujący
2010-01-13T18:14:34+01:00
C-cena kg cytryny, p -cena kg pomarańczy

1,4c+2,3p=20,77
c=4,65

1,4*4,65+2,3p=20,77

6,51+2,3p=20,77
2,3p=20,77-6,51
2,3p=14,26 dzielimy obustronnie przez 2,3
p=6,2
7 4 7
  • Użytkownik Zadane
2010-01-13T18:16:57+01:00
4,65zł- kg cytryn
1,4×4,65=6,51 - tyle zapłacono za cytryny
20,77 - tyle zaplacono za zakupy
20,77-6,51=14,26 - tyle zaplacono za wszystkie pomarancze
14,26:2,3=6,2 - tyle kosztuje kg pomaranczy
8 4 8