Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-13T21:02:04+01:00
I would like to be a doctor. Why? There are many advantages. First of all you can help other people, who are in need. Second you can do what you want (because it's your choice). One of the best thing, being a doctor is that you can earn lot of money.

Chcialabym/ Chcialbym byc doktorem. Czemu? Poniewaz jest duzo korzysci. Po pierwsze mozesz pomagac osob, ktorzy sa w potrzebie. Po drugie mozesz robic to co chce( poniewaz jest to twoj wybor). A jedna z najlepszych rzeczy bycia doktorem jest to ze mozesz zarabic duzo pieniedzy.

MAM NADZIEJE ZE POMOGLAM
21 2 21
2010-01-13T21:04:36+01:00

Would like to execute profession of (contest of) doctor , as I like to help other and learn secrets of human bodies. However, a bit buoy < fear >, because it walks about human life here. But it from other part curious and fascinating experience. Physician is person, which (who) can help with each situation, as it walks about human life always. Doctor cures, it helps and it counsels other as advise in life. There is worst, that I fluctuate continuously, as it is necessary to teach a lot. However, estimates decide correct and I become (stay) doctor.Chciała bym wykonywać zawód doktora ,ponieważ lubię pomagać innym i poznawać tajemnice ludzkiego ciała. Jednakże troszkę się boję, bo tu chodzi o ludzkie życie. Ale z drugiej strony to ciekawe i fascynujące doznanie. Lekarz jest człowiekiem, który może pomóc w każdej sytuacji, ponieważ zawsze chodzi o ludzkie życie. Doktor leczy, pomaga i doradza innym jak radzić sobie w życiu. Najgorsze jest to, że ciągle się waham, ponieważ trzeba się dużo uczyć. Jednakże postanowiłam poprawić oceny i zostanę doktorem.
6 3 6