Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-09-27T13:52:13+02:00
Ile złotych można zaoszczędzić, kupując 30 litrów oranżady w butelce dwulitrowej zamiast w butelkach półtoralitrowych.?

2 litry kosztują 2,60
1,5 litra kosztuje 2,26

2*15=30
2,60*15=39zł

1,5*20=30
2,26*20=45,2zł

45,2-39=6,2zł

Odp. Można zaoszczędzić 6,2zł.
8 3 8
2009-09-27T14:03:13+02:00
15*2,60= 39 zł.
20*2,26= 45,20
45,20 - 39= 6,20 zł.
Kupując butelki 2 litrowe zaoszczędzimy 6,20zł.
5 2 5