Prosze dajcie odpowiedz ja wam daj n...
1. W klasie VIa jest m uczniów, a wklasie VIb jest o 4 uczniów więcej.Ilu uczniów jest w obydwóch klasach szóstych? - wartości algebry
2.Kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy,których kilogram był tańszy o 1 zł . Ile zapłacono za owoce ?
dam n !

3

Odpowiedzi

2010-01-14T14:55:06+01:00
2010-01-14T14:56:19+01:00
1.
VIa-m
VIb-m+4
m+m+4=2m+4
2.
n-ilośc mandarynek
p-cena mantarynek
m-ilość pomarańczy
p-1-cena pomarańczy

n×p+m×(p-1)=np+mp+m=p(m+n)+m
2010-01-14T14:59:37+01:00
1) x-liczba uczniów w klasie VIa
x+4- liczba uczniów w klasie VIb
liczba uczniów w obydwu kloasach x+(x+4)=x+x+4=2x+4=x(2+2)
2)n-cena mandarynek za kilogram
n-1zł-cena pomarańczy za kilogram
n*p-kwota wydana na madarynki
n-1zł*m - kwota wydana za pomarańcze
całość: (n*p)+(n-1)*m
(n*p)+nm-1m