1.Wykladzina bielik ma 2,5m szerokości i kosztuje 14,80 za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżacy tej wykladziny?
2.Kafelki 'lazur' :15cm x 30cm
zawartość :1,08m kwadratowego.
Ile sztuk kafelków 'lazur' znajduje sie w 1 pudełku?
b)Przypuścmy, ze chcesz kupić 1,8 m kwadratowego kafelków 'lazur' . Sprzedawca dal ci jedno pelne pudelko . Ile jeszcze powinien ołożyc kafelków?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-14T20:47:07+01:00
Mieliśmy to samo na matmie dostałam z tego piątkę.
114,80 *2,5=37zł
odp. metr bieżący kosztuje 37 złoty
2 P=15cz *30cm=450cm2
450cm do potęgi 2=0,045m2
108 m2 :0,045m2=24
odp.powinien odłożyć 24 płytki.
1,8m2 -1,08m2=0,72m2
0,72m280,045m2=16
odp.trzeba odłożyć 16 płytek

(m2 - to znaczy metr do potęgi drugiej)